Pytanie:
Co to za linie w zębach?
Jez
2015-04-01 00:00:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Następujące pęknięcia zębów są zauważalne, gdy świeci na nich latarka (bez latarki nie są widoczne). Czy oni są poważni? Jak żywotne są zęby i czy w najbliższej przyszłości może zaistnieć potrzeba ich zastąpienia na sztuczne zęby? Nie odczuwa się bólu, ale wydaje się, że wyglądają dość źle:

Teeth 1 Teeth 2

Komentarze zostały usunięte. Proszę nie odpowiadać w komentarzach.
Jeden odpowiedź:
#1
+33
michaelpri
2015-04-01 01:06:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uważam, że te kwestie są szalone. „Szalone linie to po prostu pęknięcia w szkliwie, które nie sięgają do zębiny”. Pojawiają się z powodu naprężenia zębów, tj. zgrzytania zębami, obgryzania paznokci, a nawet rutynowego używania zęby. To, co powiedziałeś, pasuje również do linii szaleństwa, ponieważ nie odczuwasz bólu. Te szaleństwa nie są tak złe, jak niektóre inne zęby. Szalone linie rzadko prowadzą do uszkodzenia zębów, więc prawie na pewno nie będziesz musiał ich wymieniać. Istnieją badania, które mówią, że linie szału mogą być miejscami, w których mogą tworzyć się ubytki, ale te potencjalne problemy mogą być łatwo wykryte przez dentystów.

Większość linii szaleństwa, takich jak te poniżej, jest znacznie gorsza niż twoja.

Craze Lines


Linie szaleństwa: włoskowate pęknięcia w przednich zębach

Podsumowując, nie ma się czym martwić?
@Pacerier: Nie, są one dość powszechne i jeśli twój dentysta coś o nich nie powie, są one całkiem nieszkodliwe
Właściwie musisz się martwić, ponieważ są oznaką możliwego bruksizmu lub urazu zgryzowego


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...